Kas.18

Iron Man – Demir Adam

Iron Man – Demir Adam

Yayınlandığı dönem sinematik evrende yoğun ilgi görmüş olsa da Iron Man’i hep dikkatimi çekmeyen bir film olarak varsaydım.

Bir türlü açıpta Iron Man diye bir film vardı izleyeyim havasına girişmedim hiçbir zaman.

Taa ki ev arkadaşım bir akşam Iron Man’ı açıp haydi film izliyoruz diyene kadar..

Film Marvel Comics yapımı. Marvel’ı Örümcek Adam serileri sayesinde bilsem de detaylı bir şekilde araştırmışlığım yoktu..

Her şey o akşam Iron Man 1’i izledikten sonra oldu, izlediğim film tarzları genelde hep komedi – aksiyon olurdu. Ironman ise komedi-aksiyon’a bilim kurgunun eklenmiş haliydi resmen ve izlemekten oldukça keyif alıyordum.

demiradamBirinci film bittikten sonra serinin ikinci filmini fazla vakit geçirmeden izledim, 3-4 gün içinde 3 seriyi de tamamen bitirdim.

Ardından başladım Marvel Dünyasını araştırmaya Kaptan America, Thor, Hulk ve daha sayamadığım onlarca karakterlerin hem çizgi romanları olduğunu hemde sinema filmleri olduğunu öğrendim.

Çizgi romanlar cezbetmedi desem yeridir, biraz nostalji benim gözümde..

Sinema filmlerini araştırmaya başladım ama Iron Man‘in olduğu filmlere göz attım hemen Avengers ( Yenilmez ) serisi olduğunu gördüm.

Hiç durur muyum Demir adamın olduğu bir film bulmuşum, başladım izlemeye yanlış hatırlamıyorsan ya 1 günde yada 2 günde Yenilmezlerin 2 filmini de bitirdim.

Diğer filmleri de boş vakit bulduğum zamanlar izlemeyi düşünüyorum.

Daha doğrusu film izleyeceğim zaman artık sadece Marvel filmlerini içinden film seçmeye meyilleniyorum 🙂

Eğer 1 ay önce film dünyasına bu kadar hasta olacaksın deseniz inanmazdım ama Iron Man sayesinde Marvel Fimlerini hayranlıkla izliyorum.

Umarım Türkiye’den de adam akıllı bir süper kahraman filmi çıkarda izlemek nasip olur ama o zamana kadar Marvel Dünyasına devam 🙂

 

İzlediklerim
Share this Story:
 • facebook
 • twitter
 • gplus

About Aziz Şimşek

90 lı yıllarda Mersin’de doğmuşum, Teknolojiye merakım küçük yaşlarda web tasarıma duyduğum ilgi ile başladı.Bu ilgim daha da katlandı Web Programcılığı, Arama Motoru Optimizasyonu ( Seo ), Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi, Grafik ve Reklam sektörlerine giriş yaptım. Şu anda Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans öğrencisiyim.

Comments(3)

 1. cagataycaaa
  902 days ago

  Marvel bambaşka bir dünya. Bi’ gün demir adam olma hayalim var hatta. İzlediğin filmlerin yorumlarını da heyecanla bekliyorum.

  • Aziz Şimşek
   902 days ago

   En kısa zamanda film bazlı yorumlarda yazacağım. 10 yıl sonra hepimizi Demir Adam yapacak teknoloji olur mu ki acaba 🙂

   • cagataycaaa
    901 days ago

    Ben umutluyum! 🙂

Bir Cevap Yazın

Comment