Genel,  Yaşamsal Konular

Hayatın Tadını Çıkarmak

İnsanı hayata bağlayan şeyler vardır, mutlu olmasını sağlayan, bazen bir umut bazen sevgi bazen aşk vs. uzun uzun edebiyat yapmanın lüzumu yok anlatmak istediğim hayatta bir amacımız ve elbet istediğimiz bazı şeyler vardır.

Hayatımızda, gündelik yaşam içerisinde yüzümüzü güldüren ve zevk aldığımız ufak tefek ayrıntılarda yer almalıdır. Mutlu olmak için öncelikle mutlu olmayı istemek ve mutlu olacağımıza inanmak gerekir. Şimdi konuyu biraz kişisel boyutta ele almak isterim.Tamam insanın kendi bünyesinde mutlu olması için bazı şeyler istesi normaldir, lakin insan farkında olmasa da günlük hayat içerisinde tadını aldığı ve sevdiği şeyler mevcuttur.

Benim için vazgeçilmez ve mutluluk sebebim olan küçük ayrıntılardan bir kaçına örnek vereyim;

Kazan SimidiAlpella Beyaz ÜçgenMuz ve Fanta

Kazan Simidi pekmezle yapılmasından dolayı olsa gerek beni kendine çekmektedir ve birbirine sarılmış hamurların kazanda yüksek ısı ile pişirilmesi beni hep cezp etmiştir. Sıcak sıcak kazan simidi yemek için bazı günler kazan başında simidin çıkması için beklediğim olmuştur. Evden kahvaltı yapmadan çıkıp bir simit dünyasından sıcak bir kazan simidi alıp kafede çay ile birlikte kazan simidinin tadını doya doya çıkardığım günler çoktur.

Alpella Beyaz Üçgen, kakao ve çikolatadan pek hoşlanmam, damla çikolatalar midemi dahi bulandırır bu yüzden çikolata denince Beyaz Üçgen hep birinci sırada yer almıştır. Beyaz üçgen yediğim zamanlar neşem genellikle yerinde olur.

Muz benim asla tadına doyamadığım bir tropikal meyvedir. Kilolarca muz yediğim günlerim var. Muz yiyorsam eğer dertler fazla umurumda olmaz, aklım hep pozitif yönde çalışır ve nefes aldığım için şükür ederim.

Gelelim Fanta’ya.. Normal meyve suyu değildir bir kere, farklıdır yedigün filan da yerini tutmuyor ki aynı tadı vermiyor. Üretenler artık içine ne katıyorsa benden beş yıldız almayı başardılar. Cola mı Fanta mı? sorusuna çekinmeden direk söylerim ki Fanta.. Fanta içiyorsam ben gelecek güzeldir hayallere dalar garip bünyem…

Kısa kısa sevdiğim şeylerden bahsettim, sizinde hayatta zevk aldığınız şeyler mutlak vardır yeter ki farkında olalım…

90 lı yıllarda Mersin’de doğmuşum, Teknolojiye merakım küçük yaşlarda web tasarıma duyduğum ilgi ile başladı.Bu ilgim daha da katlandı Web Programcılığı, Arama Motoru Optimizasyonu ( Seo ), Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi, Grafik ve Reklam sektörlerine giriş yaptım. Şu anda Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans öğrencisiyim.

Bir Cevap Yazın