Yaşamsal Konular

Bir şarkı en fazla ne olabilir ki!!

Bazı şarkılar vardır, insanın içine huzur verir, dinledikçe dinler ve uzun bir süre başka bir işle meşgul olurken dahi o şarkıyı mırıldanırsınız, siz yapmıyorsanız bile ben yapıyorum bunu..

Dinlerken huzur bulduğum ve ruhumun derinliklerine inen şarkılar vardır, işte onlardan bahsediyorum.İnsanı dünyadan bir kaç dakikalığına alıveren ve ruhunu dinlendiren şarkılar bunlar..

3-5 dörtlükten oluşan yazı parçasıdır aslında, güzel bir ritm ve ezgi ile söylenen altı üstü şarkıdır ama kendi düşüncelerimizden, yaşadıklarımızdan ve hayallerimizden izler bulmuşsak eğer bir şarkıda işte o zaman ruhumuza inmiştir o sözler, bizi kendine sarmalamıştır. Kalbimizde ki eşsiz akarsuda akıp durmaktadır artık, biz istesek de istemesek de..

Bazı şarkılar vardır, keyfimizi yerine getirir, bize eğlence ile seslenir ”yeter artık neşelen Lan” der gibi haykırır, işte o şarkılar da kalbimizin eşsiz semalarında seyahat ederler.

” Müzik ruhun gıdasıdır. ” bu sözü söyleyen kişinin müziğe aşık bir insan olduğunu temenni ediyorum. Aslında sevdiğimiz çoğu şarkı haykırıp, bağırmak istediğimiz duygularımıza tercüman gibidir.

Bu duygu ille de aşk olmak zorunda değildir. Örneğin; işsizlik, yoksulluk, huzursuzluk, mutsuzluk, eğlence, mutluluk, rahatlık gibi bir sürü duygularımıza tercümandır şarkılar. Sevdiğimiz her müzik aslında bir haykırıştır içimizden gelen..

Şarkılarla ilgili içimden geçenleri yazdığım bir oldu bu yazı da işte, ne demişler ” içine atma blog’una yaz.. “

Şimdi en sevdiğin bir şarkıyı mırıldan ve duygularını haykır gitsin.

90 lı yıllarda Mersin’de doğmuşum, Teknolojiye merakım küçük yaşlarda web tasarıma duyduğum ilgi ile başladı.Bu ilgim daha da katlandı Web Programcılığı, Arama Motoru Optimizasyonu ( Seo ), Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi, Grafik ve Reklam sektörlerine giriş yaptım. Şu anda Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans öğrencisiyim.

Bir Cevap Yazın