Yönetim Bilişim Sistemleri

3.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi {Mim }

Evet! Başlıktan da anlaşılacağı üzere 3.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi  konusuna değinmek için Halit Tütüncü kardeşimin açmış olduğu Mim tufanına katılmak istedim. Bu konuda yazı yazılması gerçekten gerekliydi ve Halit bu adımı başlattı. Umarım YBS okuyan bloggerlar da konuyu ele alıp anlatırlar.

Neyse konumuza gelecek olursak Yönetim Bilişim Zirvesi ilk olarak Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencilerinin oluşturmuş olduğu ekip tarafından Burdur ‘ da gerçekleştirildi.Ardından ikinci zirve Bartın Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi.

Yalnız bu sene zirveyi üstlenen Beykent Üniversitesi Ekibini eleştirmek istedik, Zirveye 88 gün kalmasına rağmen hala zirveye dair Sosyal Medya tanıtımları etkin değil, Zirvenin tabiri caizse bangır bangır duyurulmasını istemekteyken, Ekibin çok aktif olmamasından şikayetçi durumdayız.

Evet evet, şikayetçi durumdayız yazdım, yanlış okumadınız, bu zirve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrencileri tarafından oluşturulmuş ve bu bizlerin Zirvesidir.

Bence biz zirveyi bu kadar sahiplenirken kötü giden bir durum olduğunda tabi ki eleştirmek en doğal hakkımızdır.

Aynı zamanda Zirve ekibinin Zirvenin sitesini ( www.ybzirvesi.com ) daha kullanışlı hale getirip, son gelişmeleri paylaşması Zirvenin tanıtımı için en büyük katkı olacak iken bu reklam gücünün kullanılmamasına üzülmekteyiz.

Neden bu kadar yükleniyoruz?

Ne yani Ekip her ayrıntıyı paylaşmak istemiyor olabilir

Diyenler olacaktır, Bu zirve çoğu Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisinin sabırsızlıkla beklediği bir zirvedir.Çoğu kişi kendi kendine merak içinde zirvemiz nasıl olacak diye sormuştur.

Ayrıca bu sene yapılacak zirvenin diğer önemli noktası ise Burdur ve Bartın gibi iki küçük ilden sonra İstanbul’da yapılacak olması beklentiyi kat ve kat yükseltirken ekibin sosyal medyada ve internet sitesinde sessiz sedasız kalması, çok etkin reklam yapmaması bir Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisi olarak beni üzmektedir.

YBS zirvesinde bekletimiz çok, Hadi Beykent Ekibi Ses Ver bizlere..

Yazıma geçmiş zirve öncesi hazırlığı gösteren sosyal medyada paylaşılmış içeriklerin fotoğrafları ile sonlandırmak istedim.

 

90 lı yıllarda Mersin’de doğmuşum, Teknolojiye merakım küçük yaşlarda web tasarıma duyduğum ilgi ile başladı.Bu ilgim daha da katlandı Web Programcılığı, Arama Motoru Optimizasyonu ( Seo ), Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi, Grafik ve Reklam sektörlerine giriş yaptım. Şu anda Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans öğrencisiyim.

Bir Cevap Yazın